Dodany: 2011-02-01 15:32:14

Kiedy do chirurga stomatologicznegoChirurgia stomatologiczna jest jedną z dwóch specjalności stomatologicznych - obok ortodoncji, uzyskiwanych w Polsce, których wzajemne uznawanie przez kraje członkowskie Unii Europejskiej, zostało zagwarantowane w Traktacie Akcesyjnym.

 

Zakres wykonywanych zabiegów, przez lekarza o tego typu specjalności, to przede wszystkim wyrywanie zębów zatrzymanych i niewyrzniętych, leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, zabiegi usunięcia nadziąślaków i włókniaków. Chirurg stomatolog zajmuje się również usunięciem zębów mądrości, leczeniem nowotworów jamy ustnej łagodnych oraz niektórych postaci nowotworów złośliwych oraz leczeniem złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy.

 

Do chirurga stomatologa skieruje nas dentysta poznań. Jeśli problem, z którym się zgłasza pacjent nie może być rozwiązany przez stomatologa, dentysta poznań skieruje nas do specjalisty jaki jest chirurg. W wielu przypadkach bowiem, dentysta olsztyn nie posiada odpowiednich uprawień i narzędzi, dzięki którym mógłby pomóc pacjentowi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kiedy do chirurga stomatologicznego
Nick: