Dodany: 2011-02-01 15:21:11

Dla kogo protetykStomatolog poznań to lekarz, który zajmuje się uzupełnieniem ubytków w zębach. Jeśli proces próchnicy nie jest jeszcze w zaawansowanym stadium, dentysta olsztyn może wypełnić chorego zęba specjalną trucizną, by potem go oczyścić i zaplombować.

 

Jeśli jednak proces chorobowy objął już miazgę zęba, konieczne będzie leczenie kanałowe. Często jednak pacjenci zgłaszają się do dentysty tak późno, że nawet leczenie kanałowe może nie pomóc. Wtedy można już tylko usunąć zęba. Aby jednak uniknąć problemów z nieprawidłowym rozstawieniem zębów, po usunięciu jednego z nich, dentysta poznań skieruje pacjenta do protetyka.

 

Protetyk zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Mogą to być całe protezy, które zazwyczaj zalecane są dla osób starszych, które utraciły zęby w wyniku naturalnego procesu ścierania, który postępuje wraz z wiekiem. Dla osób, które utraciły lub głęboko złamały zęby w wypadkach lub urazach mechanicznych protetyk może przygotować specjalny implant, który zastąpi ułamany ząb. Bardzo często protetyk zajmuje się również wstawianiem implantów osobom, które chcą po prostu poprawić wygląd swoich zębów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dla kogo protetyk
Nick: