Dodany: 2011-02-01 15:18:18

Co oferuje ortodontaDentysta poznań to lekarz, który nie tylko zajmuje się leczeniem różnorodnych problemów związanych z uzębieniem, stanami zapalnymi dziąseł lub jamy ustnej. Dentysta to także lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem problemów związanych z niewłaściwym umiejscowieniem , rozstawieniem zębów, czyli wszelkimi wadami zgryzu.

 

W przypadku zdiagnozowania wady zgryzu dentysta olsztyn kieruje pacjenta do ortodonty, ponieważ to on jest lekarzem zajmującym się takimi schorzeniami. Ortodonta to lekarz, który sprawdzi co jest przyczyną wady zgryzu i pomoże ją usunąć. Najczęściej wady zgryzu powstają w okresie dziecięcym, kiedy za wcześnie usuwa się mleczaki, co może doprowadzić do nieprawidłowego rozmieszczenia zębów stałych w szczęce. Innym powodem wad zgryzu może być wyrzynanie się zębów mądrości.

 

Często szczeka jest zbyt wąska i zęby te wypychają inne na zewnątrz lub wpychają do środka, co powoduje stłoczenie zębów. Leczenie wad zgryzu odbywa się za pomocą założenia aparatu ortodontycznego stałego, na okres około 2 lat lub aparatu ruchomego, który pacjent nosi w nocy i kilka godzin dziennie. Warto jednak pamiętać, że im dłużej nosimy ten aparat, tym szybciej nasza wada zostanie wyleczona.

 

Większość gabinetów ortodontycznych posiada swoje strony www. Przed wizytą warto je odwiedzić. Znajdziemy tam nie tylko specyfikacje poszczególnych zabiegów, ale także cenniki, aktualne promocje i wiele innych przydatnych informacji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co oferuje ortodonta
Nick: