Dodany: 2011-02-01 14:48:58

Higiena zębów dzieckaWielu lekarzy stomatologów uważa, że dzieci nie powinny chodzić do dentysty, dopóki mają zęby mleczne. Jest to spowodowane problemami związanymi z leczeniem tych zębów. Leczenie zębów mlecznych odbywa się za pomocą specjalistycznych, maleńkich narzędzi i wymaga od lekarza ogromnej precyzji.

 

Dlatego nie każdy stomatolog poznań podejmie się tego zadania. A warto wiedzieć, że zęby mleczne u dziecka można skutecznie leczyć. Zanim przyprowadzimy dziecko do gabinetu stomatologicznego, warto upewnić się, że dentysta olsztyn jest odpowiednim lekarzem i nie będzie chciał usuwać chorego zęba, tylko będzie próbował go leczyć.

 

Jednak przede wszystkim na początek warto zadbać o to, aby nasze dziecko nie musiało chodzić do gabinetu dentystycznego zbyt często. Warto pilnować codziennej higieny jamy ustnej i zadbać o przeprowadzenie zabiegów fluoryzacji, lakowania zębów oraz lakierowania. Dzięki temu ząbki naszej pociechy będą odpowiednio zabezpieczone przez bakteriami i próchnicą. Jeśli już pojawią się w nich ubytki należy poprosić lekarza o to, aby je wypełnił, niezależnie od tego, czy są to zęby stałe, czy mleczne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Higiena zębów dziecka
Nick: