Dodany: 2011-02-01 15:00:34

Czy trzeba odkamieniać zęby Dentysta poznań jest specjalistą uprawnionym do leczenia i diagnozowania wszelkich schorzeń, która atakują nasze zęby, dziąsła i jamę ustną. Dlatego to właśnie dentysta poznań jest lekarzem, do którego się udajemy, kiedy nasze zęby bolą, a dziąsła krwawią przy szczotkowaniu lub kiedy zauważymy ubytki w zębach.

 

dentysta olsztyn jest wykształconym specjalistą, który może wykonać kilka podstawowych zabiegów, aby pomóc się nam pozbyć problemu, z którym do niego przychodzimy. Jednym z takich najbardziej popularnych zabiegów jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Stomatolog, przykłada do zębów, pod odpowiednim kątek, skaler, i odrywa złogi kamienia, które się na nich nagromadziły.

 

Usuwanie kamienia nazębnego jest niezwykle ważne, ponieważ może on prowadzić do bardzo poważnych chorób przyzębia, jak paradontoza. Kamień nazębny gromadzi się, kiedy nie usuwamy płytki nazębnej codziennym szczotkowaniem i nitkowaniem. Jego złogi mineralizują się i twardnieją, co sprawia, że nie można go usunąć za pomocą szczoteczki do zębów. Gromadzący się zaraz przy dziąsłach kamień sprzyja rozwojowi bakterii, które powodują zapalenie dziąseł. W konsekwencji tego może dojść do rozwoju paradontozy i wypadnięcia zębów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy trzeba odkamieniać zęby
Nick: