Dodany: 2013-06-18 13:21:41

 

Lakierowanie zębówMetody profilaktyki przeciwko próchnicy to coś dobrze znanego i od dawna zaliczanego do stomatologia nowa huta. Paleta metod wliczanych do stomatologia nowa huta jest naprawdę szeroka.

 

Niektóre działania profilaktyczne winny być przeprowadzane regularnie nie chodzi tu o mycie zębów, ale o np. lakierowanie zębów. W stomatologia nowa huta wykonuje się tego typu zabiegi. Lakierowanie zębów to inny proces niż lakowanie nie wolno ich ze sobą mylić. Lakierowanie polega na nakładaniu na zęby lakieru z dużym stężeniem fluoru. Zabieg wygląda następująco najpierw przez 10 minut zęby są dokładnie szczotkowane specjalną szczoteczką. Potem drugi krok polega na nałożeniu na zęby pędzelkiem lakieru z fluorem.

 

To trwa do kwadransa. Po wszystkim nie można nic jeść i pić przez całą godzinę. W dniu wykonania zabiegu nie można też szczotkować zębów do końca dnia. Lakier pozostaje na zębach od kilku godzin do kilku dni. Lakierowanie zębów jest ważne i musi odbywać się regularnie w równych odstępach czasu wtedy przynosi najlepsze efekty.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lakierowanie zębów
Nick: