Dodany: 2011-02-01 15:07:02

Plombowanie zębów – kiedy i dlaczegoDentysta olsztyn to lekarz, który przyjmuje pacjentów z dolegliwościami zębów. Dentysta poznań jest specjalistą, który leczy wszelkie choroby zębów, dziąseł, przyzębia oraz jamy ustnej. Stomatolog poznań dba również o profilaktykę chorób, która jest szczególnie ważna u dzieci oraz zajmuje się promowaniem higieny jamy ustnej.

 

Szczególnie dzieci są narażone na działanie szkodliwych bakterii, które wywołują próchnicę. Dlatego stomatolodzy coraz częściej zachęcają rodziców, do przychodzenia na wizyty kontrolne ze swoimi pociechami. Podczas takiej wizyty często można wykryć drobne ubytki, nawet w zębach mlecznych, które warto zaplombować. Jeśli dziecko ma jeszcze zęby mleczne, dentysta zastosuje zabieg lakowania bruzd lub lakierowania, aby stworzyć dodatkową ochronę przed bakteriami i próchnicą.

 

Jeśli natomiast dziecko ma widoczne ubytki i dziury w zębach, zarówno stałych, jak i mlecznych, dentysta wykona zabieg plombowania. Na początek oczyści ubytek płynem antybakteryjnym oraz wyrówna jego krawędzie specjalnym wiertłem. Wszystko po to, by za chwilę móc założyć plombę i odbudować uszkodzonego zęba.Dodaj nowy komentarz do artykułu Plombowanie zębów – kiedy i dlaczego
Nick: