Dodany: 2011-02-01 14:13:38

Czy wybór szczoteczki jest prostyStomatolog poznań to specjalista, który w szczególny sposób powinien promować higienę jamy ustnej. Każdy dentysta poznań, po wizycie kontrolnej powinien nas poinformować, jakich środków używać, aby uniknąć ponownych problemów.

 

Dodatkowo, dentysta olsztyn powinien zapisać nas na kolejną wizytę za ok 6 miesięcy, ponieważ do dentysty powinno się chodzić przynajmniej dwa razy w roku, jeśli z naszymi zębami nic się nie dzieje. Dzięki takim kontrolom będziemy mieli pewność, że z naszym uzębieniem nie dzieje się nic złego, a podczas takiej wizyty możemy stomatologa spytać o nurtujące nas problemy.

 

Jednym z najczęstszych pytań, z którymi do gabinetów stomatologicznych przychodzą pacjenci jest pytanie o dobór szczoteczki do zębów. Dla wielu z nich sprawa ta wydaje się prosta i bez większego znaczenia. Jednak, jak zaznacza sam dentysta, to tylko pozory. Szczoteczki można podzielić na miękkie, średnie i twarde. W zależności od tego, jak ukształtowane jest uzębienie danej osoby i jakie ma ona problemy, tak powinna być dobrana szczoteczka. Dla osób, które cierpią na nadwrażliwość na ciepłe i zimne napoje szczoteczka powinna być miękka, aby nie ścierać szkliwa. Dla osób, którym krwawią dziąsła również miękka, aby ich nie podrażniać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy wybór szczoteczki jest prosty
Nick: