Dodany: 2011-02-01 15:13:48

Na czym polega lapisowanieDentysta olsztyn jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się chorobami uzębienia, dziąseł i jamy ustnej zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dentysta poznań to wyspecjalizowany lekarz, który potrafi wykonać wiele skomplikowanych zabiegów z zakresu leczenia zachowawczego, którego głównym celem jest uratowanie chorego zęba.

 

Z takich właśnie zabiegów zachowawczych można wymienić plombowanie, leczenie kanałowe, skaling, piaskowanie, lakierowanie, lakowanie bruzd, fluoryzacja oraz lapisowanie. Różnica jest taka, że te ostatnie zabiegi przeprowadza się głównie u dzieci. Fluoryzacja na ma celu wzmocnienie szkliwa zębów, natomiast lapisowanie jest już bardziej skomplikowanym zabiegiem. Lapisowanie to technika, którą stosuje się w przypadku, gdy większa część powierzchni zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnicę i nie da się założyć wypełnienia.

 

Lapisowanie pozwala zatrzymać próchnicę, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem. W technice tej powierzchnię zęba nasącza się roztworem azotanu srebra. Po takim zabiegu zęby mają charakterystyczny czarny kolor, taki jak np. sczerniały srebrny łańcuszek. Za to próchnica już ich nie zaatakuje, gdyż srebro ma silne właściwości bakteriobójcze.Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega lapisowanie
Nick: