Dodany: 2011-02-01 14:50:59

Czym są wady zgryzu Stomatolog poznań to specjalista, który zajmuje się nie tylko leczeniem, ale również diagnozowaniem wszelkich chorób zębów, przyzębia i dziąseł. Warto wspomnieć również o tym, że dentysta olsztyn to lekarz, który kieruje nas do innych specjalistów w razie wykrycia nieprawidłowości związanych z niewłaściwym ustawieniem zębów lub poważnymi ubytkami, które spowodowały ich przesunięcie.

 

W takich wypadkach, dentysta poznań skieruje nas do ortodonty, który zajmuje się badaniem i korygowaniem wad zgryzu. Niewłaściwe nachylenie zębów między górną i dolną szczęką może doprowadzić do chorób przyzębia, rozchwiania, wysuwania zębów, a nawet zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych. Leczenie wad zgryzu polega na zastosowaniu aparatu nazębnego stałego, przymocowanego do zębów na około 2 lata. Podczas leczenia ortodonta często musi usunąć ósemki, czyli zęby mądrości, aby zrobić więcej miejsca w szczęce i żuchwie na założenie aparatu.

 

Innym rodzaje aparatu stosowanym w leczeniu wad zgryzu jest  aparat ruchomy, który nosi się w nocy i przez kilka godzin w ciągu dnia. Im dłużej się go nosi, tym szybciej można oczekiwać wyleczenia wady. Pacjent może wyjąć go w każdej chwili..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są wady zgryzu
Nick: